Про школу

 

         Мета діяльності середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с. Балин полягає у створенні умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного учня, його мо­рального, інтелектуального, фізичного, художньо-естетичного зростання. Школа має ви­ховати громадянина демократичного суспільства, яке визнає освіченість, вихованість, культуру найвищими цінностями, незмінними чинниками соціального прогресу. Нове по­коління людей повинно бути здатним ефективно працювати і навчатися протягом життя, оберігати і примножувати цінності національної культури та громадянського суспільства. 


      Мова навчання : українська               

   

Основними завданнями школи є:

 

v     різнобічний розвиток індивідуальності

v      збереження і зміцнення морального, фізичного і психічного      здоров'я вихованців через створення сприятливого морально-психологічного клімату в школі та розви­ток матеріально-технічної бази;

v      виховання школяра як патріота школи , громадянина України, національно свідомої, вільної демократичної, життєво і соціально компетентної особистості, здатної здійснювати самостійний вибір і приймати відповідальні рішення у різно­манітних життєвих ситуаціях через розвиток учнівського самоврядування, залу­чення вихованців до вирішення актуальних питань життєдіяльності шкільного ко­лективу та громади міста;

v      формування у школярів бажання і уміння вчитися упродовж усього життя, вироб­лення умінь практичного і творчого застосування здобутих знань;

v     виховання школяра як людини моральної, відповідальної, людини культури з розвиненим естетичним і етичним ставленням до навколишнього світу і самої себе.

 

                                

 

     Історія нашої школи

   До організації школи в с.Балині дітей навчав дяк Валькевич у своєму будинку.

Школа грамоти була відкрита у 1878 році. Першим учителем цієї школи був Валентійський Єфрем.

      У 1912 році в Балині була побудована кам'яна школа, де навчалися діти з Балина , Новоселиці , Пеньківки . У школі було спочатку лише 5 класів , а в 1934 році школа стала семирічною. Під час голоду 1932-1933 рр. у школі працювала їдальня , в якій готували обід для дітей, щоб вони не вмирали . В цей період в школі навчалося близько 240 дітей.

       Почалася грізна війна. Першого вересня 1941 року не всі діти прийшли до школи . Запрацював один клас,в якому навчались діти різного віку. Через декілька місяців і цей клас був закритий. Під час окупації  школа не працювала.

     Закінчилась війна . Школа знову радісно зустріла дітей. Очолив її Кузьменко Захар Федорович. Школа була восьмирічною, в ній навчалося понад 200 учнів, працювало 12 вчителів.

     У 1960 директором був призначений Петлінський В.В. . В цей період розпочинається будівництво нової школи у якій і сьогодні навчаються діти .Педколектив нової школи очолив Чеберяк Л.Ф. У школі нараховувалося більше 200 дітей.

       У 1986 році директором школи стала Видаєнко С.Г.. Школа стала 9-річною, в якій  навчалося  понад 100 дітей,працювало 12 вчителів.

      Починаючи з 1996 року школу очолювала талановитий ,чуйний, енергійний педагог Бондарчук Ангеліна Романівна.

          З 2013 року школу очолювала Липкань Надія Володимирівна. У 2020 році виконуючою обовязків директора школи стала Камінна Галина Іванівна.

        У 2020-2021 н.р. у школі навчається 46 учнів.

 Педколектив складається з 13 вчителів. Школа сьогодення – просторі світлі класи, естетично оформлені кабінети. Вчителі володіють сучасною методикою викладання своїх предметів. Школа багата своїми традиціями: зустрічі випускників,традиційні шкільні свята, краєзнавча та екологічна робота. Діє учнівське самоврядування. Славиться школа спортивними досягненнями. Регулярно працюють шкільні методоб'єднання.